Jarocińska biblioteka po raz trzeci brała udział w projekcie, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. W tym roku naszym gościem była pełna energii, pozytywnie zakręcona na punkcie nowych technologii i programowania Olga Gajdzińska. A słuchaczami uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Zebranej młodzieży opowiadała jakie możliwości dla ich rozwoju niosą nowe technologie. To nie tylko gry i portale społecznościowe, ale spora dawka wiedzy, możliwość szlifowania języków obcych. Dzieliła się też swoim życiowym doświadczeniem "zobacz, kto stoi obok ciebie, czy cię wspiera, czy potrafi się cieszyć z twoich sukcesów", zwracała uwagę na to, żeby uczyć się języków obcych i nie bać się spełniać swoje marzenia i być odważnym. "Cokolwiek robicie w życiu - róbcie to z pasją, miejcie z tego frajdę". Swój sukces właśnie temu zawdzięcza. Swoją pierwszą pracę zaczęła mając 16 lat. Teraz pracuje dla Google. 

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z narzędziem online „Twój potencjał”, który pomaga zbadać swoje kompetencje i wybrać kierunek dalszej ścieżki kształcenia. Przypominamy, że zajęcia z wykorzystaniem tego narzędzia prowadzi jarocińska biblioteka. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Renatą Wyremblewską, tel. 62 747 23 46 wew. 36


Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trzecia edycja projektu jest objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia