Jeździli zabytkowym tramwajem, zwiedzili muzeum, gdzie musieli wykazać się znajomością poznańskich legend – a wszystko to dla uczniów w ramach kolejnego, ciekawego projektu bibliotecznego.

Wszyscy, którzy wiosną i latem brali udział w warsztatach kamishibai i reportersko-fotograficznych, wzięli udział w wycieczce do stolicy Wielkopolski szlakiem poznańskich legend i historii miasta. Był przejazd Bimbą przez Poznań, gdzie w zabytkowym tramwaju, dzieci rozwiązywały zagadki, poznając tym samym nieznane fakty dotyczące Poznania i jego zabytków. Można też było „poprowadzić” tramwaj. Potem była wizyta w Muzeum Blubry 6d - Poznańskie Legendy, gdzie trzeba było wykazać się znajomością wielkopolskiej gwary. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i obiad.
 
Wkrótce w 8 filiach bibliotecznych odbędą się uroczyste prezentacje efektów pracy dzieci – legend w formie kart kamishibai oraz wystawy zdjęć autorstwa uczestników warsztatów. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury oraz Gminy Jarocin.
 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia