Zabawne perypetie kotki Pusi i jamnika Mikado, ich przyjaciół i właścicieli można było poznać w niedzielę 22 marca. W ten dzień w auli Pałacu Radolińskich odbyła się premiera książki "Pusia i Mikaduś czyli kocio-psie sprawki".

Poza autorką, która opowiadała o tym, że wszystkie wydarzenia z książki to nie bajka, a prawdziwa historia, była obecna ilustratorka Regina Gruchalska, która powiedziała, że szkice postaci występujących w książce wykonała w ciągu trzech dni! Zebrani uczestnicy spotkania mogli wysłuchać fragmentów książeczki i wziąć udział w mini-konkursach ze znajomości gwary wielkopolskiej, które przygotowała pani Jadwiga. Na prośbę zgromadzonej publiczności autorka czytała też gwarową wersję "Lokomotywy" Juliana Tuwima.

 
 

Przygody kotki Pusi i jamnika Mikado są opisane w dwóch wersjach: językiem literackim i gwarą wielkopolską. Do książki dołączona jest płyta CD, na której wersję gwarową książki czyta autorka. To pierwsza taka książeczka w naszej gwarze skierowana do najmłodszych. Jest to dokonały sposób na zachowanie regionalnej tradycji i przekazywanie jej następnym pokoleniom. Książka do nabycia w filii nr 1 "Pod Ratuszem" i Muzeum Regionalnym w cenie 20 zł.

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia