Burmistrz Jarocina ogłosił konsultacje społeczne zwracając się do mieszkańców z zapytaniem, czy grunt rolny położony w centrum Jarocina, w pobliżu osiedli: Kopernika, Bogusław, 700-lecia, 1000-lecia, części Starego Miasta oraz pobliskich ogródków działkowych ma zostać przeznaczony w dokumentach planistycznych na tereny przemysłowe pod budowę fabryk? Konsultacje rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 28 sierpnia.

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy osiedli:  Bogusław, 1000 – lecia, 700 – lecia, Mikołaja Kopernika oraz części Osiedla Stare Miasto (tj. powyżej Alei Niepodległości) a także właściciele nieruchomości zlokalizowanych w ich obrębie. - Ze względu na bliskie sąsiedztwo, przyszłe zagospodarowanie tego terenu będzie miało ogromny wpływ na warunki mieszkaniowe. Dlatego niezwykle ważny jest dla mnie głos mieszkańców w tej sprawie. Chcę, abyśmy wspólnie decydowali o przyszłości miasta – uważa burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Do wskazanych mieszkańców zostaną dostarczone karty konsultacyjne wraz z listem informacyjnym od burmistrza Jarocina. Po wypełnieniu i podpisaniu karty należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (budynek znajdujący się na parkingu przy Urzędzie) lub odesłać na skrzynkę e-mailową Urzędu Miejskiego w Jarocinie (office@jarocin.pl).

Jak głosować?

Głosować można zaznaczając tylko jeden wariant odpowiedzi, umieszczając
w odpowiedniej rubryce znak „X”. Postawienie znaku „X” w więcej niż jednej rubryce lub jego brak powoduje nieważność głosu.

Zgodnie z przyjętym w Gminie Jarocin Regulaminem konsultacji społecznych, konsultacje przeprowadza się nieanonimowo, dlatego, aby głos był ważny, należy podać na karcie konsultacyjnej swoje dane.

Radni opozycji chcą przemysłu w centrum Jarocina, a TY? Więcej na ten temat przeczytacie tutaj...


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia