Tegoroczny ogólnopolski kongres bibliotek publicznych "Biblioteka pełna ludzi", który odbył się 21-22 października w Warszawie, współtworzyli bibliotekarze.

Program kongresu składał się w większości z warsztatów prowadzonych przez pracowników bibliotek publicznych lub przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących z bibliotekami. Program kongresu to efekt konkursu, przeprowadzonego wspólnie z uczestniczkami programu liderskiego LABiB, które były opiekunkami merytorycznymi sześciu bloków tematycznych. 

Członkinie LABiB-u, które przygotowywały program kongresu, to: Elżbieta Maruszczak (blok Ludzie, pomysły, pienądze, czyli jak zwiększać zasoby biblioteki?), Marta Kostecka (blok Książka: (inter)akcje), Elżbieta Matonóg (Porozmawiaj, czyli jak słuchać, aby usłyszeć, jak zmieniać, aby zmienić), Małgorzata Zbroszczyk (Całe życie z biblioteką), Katarzyna Urbanowicz (Po godzinach – edukacja nieformalna w bibliotece) i Justyna Daniel (Wszystko gra!). Marta Kostecka, Elżbieta Maruszczak i Justyna Daniel współpraowały także przy przygotowywaniu kuluarowej zabawy z kodami QR pt. "Granie w skanowanie". 
 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia