Dziś trudno wyjechać w wymarzone miejsce. Ale nawet bez ruszania się z Jarocina możemy podróżować i przeżywać cudowne wakacje. Dlatego Kino Echo wraz z Kawiarnią Filmową zapraszają na kolejny WEEKEND NA GOŁĘBIEJ.

PIĄTEK  17 lipca

W piątek będzie tradycyjnie już - muzycznie: Wim Wenders zabierze nas w daleką podróż do Hawany. Muzyka legendarnego zespołu Buena Vista Social Club, piękno miasta – a Filmowa serwować będzie Mojito i Cuba Libre. Podróż to będzie niezwykła. Początek o godz. 19:00.

SOBOTA 18 lipca 

W sobotę dopiero będzie się działo. Nie ma lata bez roweru, a w kinie nie ma lata bez kina rowerowego. Tym razem wraz ze Stowarzyszeniem RoweLOVE przygotowaliśmy filmową opowieść o niezwykłych sportowcach. „Ze wszystkich sił” to opowieść o synu i ojcu, którzy wspólnie postanawiają pokonać swoje słabości w triatlonie IRONMAN w Nice.  3,86 pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu – brzmi trudno? A jeśli jeszcze  dodamy, że nastoletni Julien ma porażenie dziecięce i porusza się na  wózku to przygoda ta wydaje się jeszcze bardziej niemożliwa!

Tę rowerową propozycję wybraliśmy nie przypadkiem, bo tak jak w podróży ojca i syna, wszystko zależy od siły ludzkich mięśni. Projektor podłączymy do stacjonarnych rowerów, a prąd z ich dynamów będzie napędzał lampę. Będziemy pedałować za wolno, film się zatrzyma. Zabawa zapowiada się przednia, a na dodatek mamy przy okazji do zrealizowania pewien cel. Chcemy zaprosić widzów/rowerzystów do wspomożenia Jacka Koszalika, jarocinianina, który zbiera środki na windę, która pozwoli mu na swobodne dostawanie się i wydostawanie się z domu. Dzięki firmie Next Film – dystrybutorowi filmu kopię dostajemy za darmo, ale… wszystkie przychody z biletów przeznaczyć musimy na pomoc panu Jackowi. Zabierzcie więc kilkanaście złotych, żeby zamiast do kasy kina, tym razem do puszki wrzucić 10, 15, a może 25 zł. Cenę biletu ustalacie sami! Możecie zapłacić za bilet ulgowy, albo sobotni w sferze VIP!

18 lipca, godz. 21:01, Parking PKO SA, ul. Gołębia 1

NIEDZIELA 19 lipca 

W niedzielę zapraszamy najmłodszych na spotkanie ze Stuartem, kotem  Śnieżką i ich zwariowaną rodziną. Zapraszamy od 14:00.

PONIEDZIAŁEK 20 lipca 

A w poniedziałek, już tradycyjnie: W Starym Kinie, tym razem przedwojenne polskie kino, czyli  Córka Generała Pantrakowa. Start filmu o 19:00.

***

Wszystkie wydarzenia odbywają się dzięki pomocy naszego sąsiada PKO BP. Weekendy na Gołębiej to część projektu: „Kino Echo-działamy mimo wszystko” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności. Program COVID. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia