Gmina Jarocin pozyskała 145 tys. zł na zakup nowoczesnych laptopów, które zostaną zakupione dla szkół z naszego terenu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. To kolejna dotacja Ministerstwa Cyfryzacji dla samorządów. Za pozyskane wcześniej 100 tys. zł, Gmina Jarocin zakupiła 42 laptopy.

Przypomnijmy, że zamknięcie szkół przez epidemię koronawirusa, na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadali przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiadało sprzętu, na którym mogli realizować podstawy programowe. Z pomocą ruszył projekt Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”. Przedsięwzięcie umożliwiło samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Za pozyskane środki - 100 tys. zł, w maju tego roku samorząd Gminy Jarocin zakupił 42 laptopy, które zostały przekazane do szkół podstawowych: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5  w Jarocinie oraz w Cielczy, w Golinie, w Mieszkowie i w Witaszycach.

Teraz gmina realizuje kolejny projekt „Zdalna Szkoła+”.  Tym razem do jarocińskich szkół zakupiony zostanie sprzęt na jeszcze wyższą kwotę – 145 tys. zł.

Dla całej Polski na dofinansowanie zakupu sprzętu ta edycja program przewiduje 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów.

Zgodnie z wytycznymi realizacji programu sprzęt niezbędny do nauki gmina wypożycza uczniom, którzy najbardziej go potrzebują. W przypadku kiedy po zakończeniu wakacji,  we wrześniu, będzie jeszcze zachodziła potrzeba organizowania zdalnych lekcji na terenie naszej gminy, zostanie on przekazany do domów, gdzie dzieci i młodzież będą realizować obowiązek szkolny. Jednak, w momencie, kiedy uczniowie wrócą do szkół, zakupiony sprzęt zostanie oddany do dyspozycji placówek oświatowych .

Przetarg na zakup kolejnych laptopów został już ogłoszony. Oferty składane są do 23 lipca.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia