Już po raz drugi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację na rozbudowę kolekcji dzieł artystów street artu. Dotacja w wysokości 55 tys. zł wesprze zakup prac tworzonych techniką szablonu w Muzeum Regionalnym w Jarocinie.

Pozyskane środki pochodzą z programu „Regionalne kolekcje sztuki współczesnej 2019”. Pozwolą one na wzbogacenie kolekcji, która konsekwentnie powstaje w Jarocinie od 2017 r. W zbiorach muzealnych są już prace takich czołowych przedstawicieli street artu jak CZARNOBYL, M-CITY, WARAS, KFIATEK czy MONSTFUR. Ich artystyczne dokonania można oglądać na murach budynków całego świata a teraz, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, prace ich autorstwa sukcesywnie trafiają również do przestrzeni muzealnej.
Punktem wyjścia dla budowanego w Jarocinie zbioru dzieł sztuki współczesnej stały się murale zrealizowane kilka lat wcześniej w przestrzeni miejskiej. To prace twórców związanych z jarocińskimi malowidłami ściennymi zapoczątkowały kolekcję powstającą w muzeum. W chwili obecnej składa się na nią 15 prac, ale dzięki tegorocznemu dofinansowaniu zbiory muzealne powiększą się o kilkanaście dzieł kolejnych znanych polskich artystów street artu.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia