Koncert poznańskiej formacji jazzu tradycyjnego „Dixie Company” odbędzie się w ramach projektu „Swingująca Wielkopolska - Mała Akademia Jazzu” 21 sierpnia 2020 roku o godzinie 18.00 w Ogrodzie JOK. Darmowe wejściówki dostępne są w JOK-u.

Od kilku lat poznańska formacja jazu tradycyjnego „Dixie Company” realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa.

Prowadzący Akademię moderator w krótkiej syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i nietypowe instrumenty, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka.   


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia