Nierozerwalnym elementem Jarocin Festiwal, od jego początku, był przegląd zespołów muzycznych pragnących związać swoją przyszłość z muzyką. Jak wiemy, festiwalu w tym roku nie będzie, ale przegląd młodych zespołów przeniesiony został do sieci.

"Rytmy Młodych w sieci"

Przegląd Rytmy w sieci jest finansowany ze środków programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury oraz Gminy Jarocin. Budżet projektu 132 700 zł, z czego 94 000 zł dotacja Narodowego Centrum Kultury, 38 700 zł dotacja celowa Gminy Jarocin.

W tym roku uczestnicy zgłaszali się do konkursu poprzez platformę internetową. Teraz internauci mogą wybrać ulubionego wykonawcę. Trzydziestu z największą liczbą głosów przejdzie do półfinału. Spośród nich jury złożone z muzyków związanych z jarocińskim festiwalem wybierze trzy zespoły. Zagrają one na scenie Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, a dzięki live streamingowi ich wystąpienia będą transmitowane w internecie. Transmisji towarzyszyć będzie emisja materiałów filmowych, wywiadów i wspomnień prezentujących historię festiwalu i jego rolę w życiu mieszkańców Jarocina, opinie laureatów poprzednich konkursów, wrażenia uczestników tegorocznej edycji Rytmów, a także „gorące” komentarze członków jury.

Po ogłoszeniu zwycięzcy Rytmów w sieci na scenie Spichlerza Polskiego Rocka odbędzie się specjalny koncert nawiązujący do historii przeglądu przygotowany przez jednego z jurorów Darka „Maleo” Malejonka. Będzie on również transmitowany w internecie.

 

Jurorzy

Tomasz Jankowski

Dariusz „Maleo” Malejonek

Artur Rawicz

 

Reguły

Internauci wybierają 30 wykonawców, spośród nich jury wyłoni 3 finalistów, którzy zagrają w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie 26 września 2020r.

Zwycięzca, oprócz satysfakcji, otrzyma 10 000 zł.

 

Przebieg

12 czerwca - 19 lipca – zgłoszenia uczestników

22 - 31 lipca - eliminacje, internauci wybierają 30 półfinalistów

10 - 31 sierpnia – półfinały, jury ogłasza 3 finalistów: 1 wykonawcę tygodniowo

26 września –

Koncert finalistów transmitowany online ze Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie i ogłoszenie zwycięzcy

Koncert specjalny Darka „Maleo” Malejonka oraz zaproszonych gości.

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia