Wczoraj w Jarocinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka. - To miasto brzmi dzisiaj dobrą wiadomością dla mieszkańców Jarocina, bo rzeczywiście Jarocin będzie miał obwodnicę - powiedział minister, nawiązując do hasła promocyjnego Jarocina.

- Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  ogłosiła przetarg na budowę tej obwodnicy. To już nie tylko wtorkowa decyzja ministrów o przyznaniu środków, ale dzisiaj macie państwo dowód na to, że nie jest to tylko martwy dokument, ale konkretne działania – powiedział podczas konferencji minister Nowak. System przetargowy na realizację tej inwestycji jest dwuetapowy z prekwalifikacją. - Liczymy, że w połowie przyszłego roku zakończy się postępowanie przetargowe, wówczas wykonawcy będą mieli kilka miesięcy na optymalizowanie projektu, aby go potanieć, tak aby jesienią przyszłego roku, jeszcze przed zamknięciem sezonu budowlanego, przygotować plac budowy. Zakończenie tej inwestycji planujemy na początek 2017 roku, zatem na festiwale będziemy przyjeżdżać od 2017 roku obwodnicą – poinformował minister Nowak.

Burmistrz Jarocina Stanisław Martuzalski w trakcie spotkania podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w działania, popierające realizację tej kluczowej dla naszego miasta inwestycji.  - Malkontenci, których jest mnóstwo, będą opowiadali, że za krótka, ale słuchajcie to jest coś, o czym marzą inne miasta. Około dwustu miast marzy o takich rozwiązaniach. My je mamy i w tym miejscu chciałbym podziękować tym wszystkim osobom, dzięki którym stało się to możliwe – podkreślił burmistrz Stanisław Martuzalski. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia