Dziś w naszym mieście gościli przedstawiciele z Morzeszczyna i Lubicza. Samorządowcy i bibliotekarze przyjechali, aby poznać jarocińskie rozwiązania w sferze kultury.

Pobyt w Jarocinie rozpoczęli wizytą w JOK Jarocin, gdzie  dyrektor Agnieszka Borkiewicz opowiedziała o wcieleniu ośrodka kultury w struktury biblioteki. - Nasi goście chcą u siebie połączyć instytucje kultury i szukają dobrych rozwiązań – informuje Agnieszka Borkiewicz.  Wiele uwagi poświęcono na przedstawienie współpracy biblioteki z innymi instytucjami oraz lokalnym środowiskiem. Szczegółowo o współpracy biblioteki i ośrodka pomocy społecznej, która w Jarocinie jest czymś naturalnym, a w skali kraju - rzadkością, opowiedział Igor Armon, dyrektor MGOPS-u.

Delegacja odwiedziła także Kamienicę Kultury, która jako nowoczesne miejsce opowiada o swojej historii. Tutaj uczestnikom wizyty studyjnej o jarocińskich, dobrych praktykach w sferze kultury opowiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Z kolei szeroką gamę przedsięwzięć i projektów, realizowanych przez bibliotekę, zaprezentowała wicedyrektor BPMiG, Justyna Daniel-Korzyniewska.

Na finał pobytu w naszym mieście samorządowcy i bibliotekarze poznali arkana prowadzenia kina, które nie jest gminną jednostką organizacyjną, a prowadzone jest przez stowarzyszenie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia