Tegoroczne obozy harcerskie w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Pajęczyna w Rościnnie, który należy do jarocińskiego hufca, zostały odwołane ze względu na pandemię. Baza potrzebuje jednak niezbędnych remontów, trzeba także regulować stałe opłaty. Można pomóc harcerzom przekazując dowolną kwotę na portalu zrzutka.pl.

U harcerzy z Hufca ZHP im. Lotnictwa Polskiego w Jarocinie tegoroczne wakacje miały tradycyjnie przebiegać na obozach w ich ośrodku „Pajęczyna” w Rościnnie. Niestety, los zadecydował inaczej i w trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo zuchów, harcerzy oraz instruktorów wyjazdy zostały odwołane.

Jarocińscy harcerze w najgorętszym okresie epidemii stanęli przed wyzwaniem wsparcia mieszkańców naszej okolicy - szyli maseczki, pomagali w zakupach i organizowali się w miarę konieczności. Teraz sami proszą o wsparcie.

„OSW Pajęczyna to nasza oaza zieleni, gdzie możemy spotykać się nie tylko latem. Pozwala nam na realizację wszystkich celów wychowawczych, których się podejmujemy. Daje nam możliwość wypoczynku na łonie natury oraz lepsze jej poznanie” – piszą harcerze. Aby utrzymać ośrodek, uregulować wszystkie niezbędne opłaty, wykonać remonty, potrzebują wsparcia. Uruchomili specjalną zbiórkę, która pozwoli bazie na dalsze funkcjonowanie w tym sezonie.

Link tutaj

Gdyby ktoś miał ochotę spędzić wolny, wakacyjny czas w OSW Pajęczyna, może skontaktować się z hufcem. „Jesteśmy otwarci na spotkania w małych grupach i wyjazdy rodzinne! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie OSW Pajęczyna” – zachęcają druhowie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia