Co znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w Goli? Promocja książki na ten temat, zawierającej wiele zdjęć dokumentujących prace naukowców, odbędzie się w niedzielę 10 listopada w muzeum w ratuszu. Wydarzeniu towarzyszyć ma wystawa wydobytych znalezisk.

W marcu tego roku ukazała się książka pt. „Gola pod Jaraczewem w pradziejach” autorstwa dr. Michała Grygiela z UJ, prof. dr. hab. Ryszarda Grygiela, dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz mgr. Waldemara Stasiaka, pracownika tegoż muzeum. Prezentuje ona efekt badań archeologicznych prowadzonych przez MAiE w Łodzi w  latach 2003 i 2004 na stanowisku zlokalizowanym w Goli. Plonem tych wykopalisk jest monumentalna i imponująca pod względem edytorskim praca, kompleksowo prezentująca wyniki badań. Niezwykle cennym uzupełnieniem publikacji jest bogata warstwa ilustracyjna obrazująca ogrom prac.

Promocji książki, która odbędzie się 10 listopada o godz. 16.00 w jarocińskim muzeum, towarzyszyć będzie wystawa prezentująca materiał archeologiczny wydobyty w czasie wykopalisk. Poddane pieczołowitej konserwacji przedmioty mogłyby stanowić ozdobę wielu kolekcji muzealnych. Dzięki decyzji prof. Ryszarda Grygiela cały zbiór stał się własnością Muzeum Regionalnego w Jarocinie i z całą pewnością wzbogaci nową ekspozycję w Pałacu Radolińskich. Książka będzie do nabycia w czasie promocji.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia