Tegoroczny Gminny Dzień Edukacji obchodzony był na terenie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie - największej placówki oświatowej Gminy Jarocin. Tradycyjne kwiaty dla nauczycieli i występy artystyczne najmłodszych wzruszyły niejednego gościa uroczystości. Zwieńczeniem imprezy było symboliczne przecięcie wstęgi i oficjalne oddanie do użytku największej inwestycji oświatowej gminy..

Miejsce obchodów Gminnego Dnia Edukacji nie zostało wybrane przypadkowo. To tutaj zrealizowana została największa gminna inwestycja oświatowa w ostatnich dwóch latach– rozbudowa placówki o łącznikpomiędzy - sąsiadującymi ze sobą - szkołą podstawową i przedszkolem. Samorząd gminy Jarocin zainwestował w realizację inwestycji  3,5 mln zł. Kolejne 50 tys. zł gmina dołożyła na wyposażenie nowych sal lekcyjnych. - O tym, jakim dużym wyzwaniem była rozbudowa szkoły i dostosowanie jej do nowych realiów najlepiej wie pani dyrektor - Aldona Kostro, która nie poddała  się na żadnym etapie realizacji inwestycji i z wielkim zaangażowaniem doprowadziła do  jej ukończenia – podkreślił burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Piękne i przestronne pomieszczenia zdecydowanie polepszyły warunki nauczania, a jednocześnie – co bardzo ważne - umożliwiły płynne przejście całego procesu zmian, które przed samorządami postawiła kolejna reforma szkolnictwa. - Obiekt jest przepiękny. To perełka Jarocina, ale najważniejsze, że zrealizowaliśmy dwa cele: pierwszy, że żaden rodzic, który złożył wniosek do przyjęcia dziecka w wieku 3 do 6 lat do przedszkola nie został odrzucony, a drugie, że mimo tego, że doszło sześć oddziałów, w szkole pracujemy jednozmianowo – podkreśliła dyrektor Aldona Kostro. Pomyślne zrealizowanie inwestycji przypieczętowano oficjalnym przecięciem wstęgi.

Podczas uroczystości z życzeniami do nauczycieli pospieszyli uczniowie, którzy zaprezentowali bogaty program artystyczny. Włodarz gminy Jarocin podziękował pedagogom za zaangażowanie w niełatwą pracę, którą wykonują. - Sam w pewnym etapie swojego życia byłem nauczycielem i wiem z doświadczenia jak trudna i wymagająca to praca. Jednak to także praca, która przynosi dużo satysfakcji opartej na sukcesach swoich wychowanków. To one są dla Was - drodzy pedagodzy najcenniejszą nagrodą – mówił burmistrz. Adam Pawlicki podkreślił, że w szkołach na terenie gminy Jarocin pracują bardzo dobrzy nauczyciele, nie brakuje w nich wybitnych pedagogów, którzy mają szczególne predyspozycje. Zaakcentował  także wagę twórczej pracy nauczycieli.  Życzył pięknych i szalonych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości - aby służba dzieciom i całemu środowisku zrodziła wiele dobrych owoców – dodał przekazując szkole nieszablonowy prezent - wielkoformatową grę planszową. Dzięki niej,  poprzez zabawę uczniowie będą mogli poznać inwestycje, które - z myślą o przyszłości kolejnych pokoleń naszych mieszkańców - powstały i ciągle powstają na terenie naszej gminy – powiedział burmistrz Adam Pawlicki.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia