Dzisiaj w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie przeprowadzony został audyt oświetlenia wewnętrznego. Analiza pozwoli na dokładne obliczenie obecnie ponoszonych kosztów na zakup energii. Wskaże także oszczędności, jakie przyniesie planowana modernizacja oświetlenia. Przypomnijmy, że w czerwcu podobny przegląd przeprowadzony został w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie.

Audyt energetyczny oświetlenia pozwala na określenie potencjału oszczędności energetycznych oraz pomaga w podjęciu decyzji w zakresie modernizacji oświetlenia. Audyt polega na dokładnym sprawdzeniu obecnie używanej instalacji, określeniu czasu pracy poszczególnych pomieszczeń w ciągu całego roku oraz analizie faktur za energię elektryczną. Wszystko po to, aby określić średnią cenę za zużycie energii. W dokumencie, będącym podsumowaniem audytu, wskazane zostaną także oszczędności, planowane po zamontowaniu nowego, energooszczędnego oświetlenia, a także czas, w którym inwestycja się  zwróci.

Audyty energetyczne w jarocińskich szkołach nr 2 i nr 5 wykonane zostały na zlecenie spółki Energia Jarocin, która zarządza energią grupy kapitałowej Gminy Jarocin. Należą do niej także placówki oświatowe.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia