W niedzielę Sparta Jarocin zagrała pierwszy mecz w ekstralidze przed własną publicznością. Spartanie zmierzyli się z Lechią Gdańsk. Ostatecznie spotkanie gospodarze ulegli Lechii 19:54.

Sparta brawurowo rozpoczęła mecz. Wykorzystała wiele sytuacji z rzutów karnych. Kacper Włodarek 3-krotnie między 10. a 26. minutą wykorzystał rzuty karne i zamienił je na cele kopy na słup. Spartanie objęli prowadzenie 9:0, jednak jeszcze przed przerwą przewagę objęła Lechia.

Druga połowa znów świetnie rozpoczęła się dla jarociniaków. W 43. minucie punkty zdobył Ross Bennie-Coulson. Niestety wraz z kolejnymi minutami meczu pojawiły się błędy w obronie i brak sił, co przełożyło się na punkty po stronie Lechii.

Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdańsk z ostatecznym wynikiem 19:54.

Za tydzień Spartanie zagrają na wyjeździe z Ogniwem Sopot. Kolejnym rywalem Sparty przed jarocińską publicznością będzie Orkan Sochaczew. Spotkanie odbędzie się już 13 września.