Jarocińska biblioteka uruchomiła roczny dostęp do listy tytułów e-booków - 460 publikacji wykupionych przez Konsorcjum Wielkopolskich Bibliotek.

Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) przez stronę http://www.libra.ibuk.plAby skorzystać z oferty w domu, zgłoś się po DARMOWY PIN do Biblioteki w Parku lub Filii nr 1 „Pod Ratuszem”. Tam też więcej informacji.

Instrukcja dla użytkowników serwisu:

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia