W niedzielę, 14 października o godz. 16.00 w jarocińskim muzeum w ratuszu odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Człowiek z pasją”, w ramach którego mieszkańcy ziemi jarocińskiej dzielą się swoimi pasjami, kolekcjami i niecodziennymi zainteresowaniami. Tym razem swoje prace, wykonane techniką haftu krzyżykowego, zaprezentuje Urszula Pawlak.

Autorka od 40 lat mieszka w Jarocinie. Cały swój wolny czas poświęca największej swojej pasji, jaką jest szydełkowanie i haftowanie. Rękodziełem zajmuje się od wczesnego dzieciństwa, kiedy to w arkana tej niełatwej sztuki artystkę wprowadziła mama.

Urszula Pawlak po raz pierwszy swoje prace pokazała szerszej publiczności w roku 2016 na wystawie koronki szydełkowej w jarocińskim muzeum. Wśród nich znalazła się wówczas serwetka, wykonaniem której autorka pobiła rekord świata w kategorii „NAJWIĘKSZA KORONKA SZYDEŁKOWA WYKONANA INDYWIDUALNIE”. Rekord został oficjalnie zarejestrowany i potwierdzony certyfikatem polskiego Biura Rekordów, a dzieło miało wymiary 4,40 m x 4,40 m i zajmowało powierzchnię 19,36 m2.

Na wystawie zatytułowanej „Malowane igłą i nitką” Urszula Pawlak zaprezentuje kilkadziesiąt najciekawszych swoich prac wykonanych haftem krzyżykowym. Wśród nich są m.in. reprodukcje dzieł wielkich malarzy, pejzaże, kwiaty oraz ulubione przez autorkę portrety.

Wystawę oglądać będzie można do końca listopada (Muzeum Regionalne, Ratusz - II piętro).

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia