11 maja 2015 r. poniedziałek na godz. 17.00 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaprasza mieszkańców na spotkanie poświęcone praktycznym, życiowym tematom z zakresu mądrego gospodarowania budżetem domowym i radzenia sobie w kryzysie finansowym.

Realia codziennego życia niosą problemy z właściwym rozplanowaniem budżetu domowego. Obowiązki domowe, zawodowe, brak pomysłu i możliwości oszczędzania w połączeniu z brakiem dyscypliny finansowej prowadzą do trudności finansowych. Tymczasem analizując szczegółowo budżet domowy można tego uniknąć.

Racjonalności wydatkowania i ekonomicznego zarządzania budżetem domowym można się nauczyć. Praktyczne wskazówki będą tematem wykładu Ekonomiczne zarządzanie budżetem domowym, który przeprowadzi Anna Warchlewska, doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dlaczego ludzie tak chętnie zaciągają kredyty? Co zrobić gdy spłacanie rat staje się problemem? Jak nie wpaść w pętlę zadłużenia? Pierwsza w Polsce Wspólnota Dłużników Anonimowych i wsparcie dla osób z problemami finansowymi. O tym wszystkim w kolejnym wystąpieniu opowie Roman Pomianowski, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych.

Przewidujemy dyskusję, podczas której eksperci odpowiedzą na pytania uczesników spotkania. Organizator zapewnia materiały i poczęstunek. Spotkanie odbędzie się w sali kominkowej Pałacu Radolińskich. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia