Projekt „Rodzina na basenie” jest realizowany przez całe wakacje. Dzięki niemu wszyscy mieszkańcy gminy Jarocin mogą bezpłatnie korzystać z basenu odkrytego. Program jest dofinansowany ze środków samorządu miejskiego, a patronuje mu burmistrz Jarocina – Adam Pawlicki.

W okresie wakacji letnich Jarocin Sport Sp. z o.o. udostępnia bezpłatnie odkryty basen dla wszystkich mieszkańców gminy Jarocin. Program jest kontynuacją prowadzonej na naszym terenie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pod hasłem: „POSTAW NA RODZINĘ”.

Działania dla dobra rodziny i poprawy relacji wśród jej członków jest podstawowym czynnikiem chroniącym dzieci i młodzież przed zachowaniami ryzykownymi, w tym sięganiem  po alkoholi narkotyki. Dzieci i młodzież mają możliwość bezpiecznego zagospodarowania wolnego czasu i spędzenia go wraz ze swoimi najbliższymi na odkrytej pływalni, pod okiem ratowników. Podczas pobytu na basenie młodsi będą mieli możliwość doskonalenia wcześniej nabytych umiejętności nauki pływania, która prowadzona jest przez cały rok szkolny dla dzieci klas 2. Na basenie odkrytym będą udostępnione materiały edukacyjne (ulotki) w zakresie profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Na terenie basenów dostępny będzie plac zabaw dla najmłodszych dzieci.

Program skierowany jest tylko do mieszkańców z Gminy Jarocin, dlatego też przy bramie wejściowej obsługa będzie weryfikować (na podstawie legitymacji szkolnych, studenckich, dowodu tożsamości, czy prawa jazdy) adres zamieszkania (każdy klient otrzyma do zapoznania się klauzulę informacyjną RODO; po wyrażeniu zgody na okazanie dokumentu i po potwierdzeniu przez obsługę, iż dana osoba jest mieszkańcem Gminy Jarocin, gość zostanie wpuszczony na teren obiektu).


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia