Spektakl dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy odbędzie się 15 listopada w Kinie Echo.

Powieść Astrid Lindgren od pół wieku wygrywa w cuglach wszystkie plebiscyty na ukochaną książkę dzieciństwa. Od kiedy przetłumaczyła ją na polski Irena Wyszomirska, na Dzieciach z Bullerbyn wychowało się wiele pokoleń Polaków. Teraz za sprawą Teatru Polskiego we Wrocławiu do Jarocina zawita teatralna interpretacja niezapomnianej książki. Stowarzyszenie Jarocin XXI i Instytut Teatralny zapraszają na spektakl w piątek , 15 listopada na godzinę 18:00.


W tej opowieści jest to, za czym najbardziej we wspomnieniach tęsknimy i czego pragnęlibyśmy dla naszych dzieci – wspaniałe, wolne, szczęśliwe dzieciństwo, spędzone na zabawie i wśród przyjaciół. Pewnie to decyduje o jej nieprzemijającej popularności. Historia o dzieciach z małej szwedzkiej osady trafia na deski teatru w adaptacji Anny Ilczuk. Teatr wciągnie do tworzenia tego spektaklu dzieci – to one za każdym razem na nowo są współautorami jego scenografii. Gwarantujemy dużo śmiechu i wspólnej zabawy aktorów z dziećmi.

UWAGA, ponieważ każdorazowo przed spektaklem dzieci współtworzą scenografię, chętni proszeni są o zgłoszenie chęci udziału w warsztatach przy zakupie biletów. Liczba miejsc w grupie scenograficznej jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6–12 lat odbędzie się 15 listopada (piątek) o godzinie: 18:00 w Kinie ECHO. Bilety w cenie 15 (przedsprzedaż do 7 listopada) i 20 zł (od 8 listopada) do nabycia w kasie kina, City Cafe i Czytelni Pod Ratuszem.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia