„Nasz zwierzyniec” Janiny Grali był czytany w trzynastu bibliotekach publicznych w mieście, gminie i powiecie jarocińskim. W spotkaniach wzięło udział ponad 300 dzieci.

W tym roku czytającym gościem był pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin, które było partnerem akcji "Cały powiat czyta dzieciom".

Podczas spotkań dzieci poza słuchaniem wierszyków o zwierzątkach zamieszkujących lasy ziemi jarocińskiej, uczestniczyły w multimedialnej wyprawie po lesie, której przewodnikiem był Leśny Skrzat. Opowiadał o zwierzętach, ich zwyczajach, miejscach zamieszkania w lesie  i tropach jakie zostawiają na ziemi lub śniegu. Dzieci miały też okazje posłuchać odgłosów wybranych zwierząt.


Po dużej dawce leśnej wiedzy  przyszedł czas na jej sprawdzenie. Leśny Skrzat przygotował ciekawe quizy i zagadki, np. tworzenie zwierzęcych rodzin, dopasowywanie tropów i odgłosów do zwierząt, czy szukanie ich  domków w lesie.
Na zakończenie czytań  wszystkie dzieci otrzymały cukierki oraz przypinki Nadleśnictwa Jarocin.

„Cały powiat czyta dzieciom” odbyła się po raz czwarty i wpisuje się w kampanię Fundacji ABC XXI i akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest promocja głośnych czytań  i książek regionalistów wśród najmłodszych. W tym roku w spotkaniach wzięło udział ponad 300 dzieci.

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia