Wernisaż wystawy zatytułowanej „Pozytywnie zakręcona… igłą i nitką” odbył się wczoraj w jarocińskim muzeum. Ponad sto prac Barbary Lison, wykonanych techniką haftu krzyżykowego, można oglądać do 15 maja.

fot. Jan Krakowiak 

Barbara Lison pochodzi ze Środy Wielkopolskiej, ale od kilkudziesięciu lat mieszka w Jarocinie. Hafem krzyżykowym zainteresowała się dawno temu dzięki swojej córce, która jako pierwsza próbowała sił w tej dziedzinie. Dziś to  Pani Barbara każdą wolną chwilę poświęca haftowaniu, które stało się jej największą pasją. Niektóre, mniejszych rozmiarów prace, powstają w dwa tygodnie, innym trzeba poświęcić nawet dwa miesiące. Efekty są jednak imponujące, o czym przekonać się można odwiedzając jarocińskie Muzeum.  Co daje człowiekowi taka pasja? – Zadowolenie, że coś się w życiu zrobiło – mówi pani Barbara.

Artystyczna dusza, niespożyta energia i otwartość pani Barbary sprawia, że z powodzeniem realizuje się ona równie na scenie, jako aktorka amatorskiego Teatru 50+, a ciekawość świata pcha do czynnego uczestnictwa w zajęciach Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku…

Pozytywnie zakręcona… igłą i nitką” to kolejna muzealna wystawa z cyklu „Człowiek z pasją”, w ramach którego jarociniacy dzielą się z publicznością swoimi zainteresowaniami i kolekcjami. Ekspozycja czynna będzie do 15 maja.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia