Tegoroczną jarocińską edycję Wielkiego Teatru w Małym Mieście Junior rozpocznie spektakl "Chodź na słówko" przygotowany przez Centrum Sztuki w Poznaniu. Zapraszamy 9 kwietnia o godz. 12:00 i 17:00 do Kina ECHO.

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na znany już  Państwu przeznaczony dla najmłodszych widzów projekt: Wielki Teatr w Małym Mieście Junior. W tym roku rozpoczynamy od spektaklu wg tekstu jednej z najważniejszych młodych dramatopisarek  Malwiny Przyślugi. Chodź na Słówko, to inscenizacja przygotowane przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat (dzieci czytające), lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina ECHO, City Cafe i Czytelni pod Ratuszem.

fot. D. Pałęcka

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia