Trwają konsultacje społeczne, w ramach których zbierane są opinie mieszkańców dotyczące przeznaczenia blisko 42 ha terenu rolnego w centrum Jarocina. Przypominamy, że opozycyjni radni toczą batalię o to, aby na terenie tym zlokalizować przemysł. Przyszłe przeznaczenie terenu bezpośrednio dotyczy także użytkowników pobliskich ogródków działkowych. Wszystkich użytkowników tych ogródków burmistrz Jarocina zaprasza na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:00 w JOK Jarocin.

W ubiegłym roku, zgodnie z wolą rady miejskiej, gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż 42 ha ziemi. Teren położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie jarocińskich osiedli: Kopernika, Bogusław, 700-lecia, 1000-lecia, części Starego Miasta oraz pobliskich ogródków działkowych. Ustawa o ustroju rolnym nakazuje sprzedać ten grunt wyłącznie jako grunt rolny.

Jednak w trakcie trwania procedury sprzedażowej grupa opozycyjnych radnych: Dorota Czechak, Anna Regulska, Anna Iwicka, Tomasz Klauza, Zbigniew Surdukowski, Jerzy Walczak, Marcin Półrolniczaknapisała do burmistrza Jarocina list otwarty. Domagała się jej przerwania, chcąc by teren sprzedać pod działalność przemysłową. Jest to jednak wbrew prawu. Ustawa o ustroju rolnym nie pozwala na taką sprzedaż.  

Obraz może zawierać: tekst „Radni opozycji chcą przemysłu w centrum Jarocina, a Ty? Spotkanie informacyjne dla działkowców JAROCIN czwartek 27 sierpnia godz. 18:00 JOK Jarocin”

W świetle forsowanego przez opozycję pomysłu, burmistrz zapytał o zdanie w tej sprawie mieszkańców, ogłaszając konsultacje społeczne. Udział w konsultacjach mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy osiedli:  Bogusław, 1000 – lecia, 700 – lecia, Mikołaja Kopernika oraz części Osiedla Stare Miasto (tj. powyżej Alei Niepodległości) a także właściciele nieruchomości zlokalizowanych w ich obrębie. Osoby te otrzymały karty konsultacyjne wraz z listem informacyjnym od burmistrza Jarocina. Po wypełnieniu i podpisaniu karty należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (budynek znajdujący się na parkingu przy urzędzie) lub odesłać na skrzynkę e-mailową Urzędu Miejskiego w Jarocinie (office@jarocin.pl). Przypominamy, że termin oddawania kart mija 28 sierpnia.

Karta konsultacyjna (plik do wydruku)

Przeznaczenie terenu, które jest przedmiotem konsultacji, dotyczy także użytkowników pobliskich ogródków działkowych. Burmistrz Jarocina zaprasza działkowców na spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono w czwartek, 27 sierpnia o godz. 18:00 w JOK Jarocin. 

Więcej o sprawie przeczytasz tutaj: Burmistrz pyta mieszkańców o zdanie 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia