Tradycyjnie w jedną z sierpniowych niedziel świętowaliśmy zakończenie żniw. Niestety w tym roku Dożynki Gminne się nie odbędą. Decyzja ta spowodowana jest pandemią, która nadal wymaga, od nas wszystkich, zachowania środków ostrożności.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obyczajów, który stanowi ważny element polskiej kultury i tożsamości. Ze względu na sytuację epidemiczną, dożynki w gminie Jarocin nie odbędą się. - Nie mogę podziękować rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony oficjalnie, podczas uroczystości dożynkowych, czynię to za pośrednictwem internetu – napisał burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki na swoim Facebook’owym profilu.

- Wszystkim Rolnikom Gminy Jarocin i osobom ich wspierającym ślę serdeczne gratulacje za zebrane plony i dziękuję za całoroczny trud. To dzięki Waszej pracy, zmaganiu z przeciwnościami natury i kłopotami dnia powszedniego nie brakuje chleba na naszych stołach. Drodzy Rolnicy, życzę, aby zdrowie Wam dopisywało, a wszelka pomyślność nie opuszczała. Wszystkiego dobrego! – czytamy dalej we wpisie opublikowanym przez burmistrza.

Obraz może zawierać: tekst „Wszystkim Rolnikom Gminy Jarocin i osobom ich wspierającym ślę serdeczne gratulacje za zebrane plony i dziękuję za całoroczny trud. To dzięki Waszej pracy, zmaganiu z przeciwnościami natury i kłopotami dnia powszedniego nie brakuje chleba na naszych stołach. Drodzy Rolnicy, życzę, aby zdrowie Wam dopisywało, a wszelka pomyślność nie opuszczała. Wszystkiego dobrego! Adads aBoHoeй Jarocina Burmistrz 源| JAROCIN sierpień 2020r.”

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia