30 września o godz. 11:00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury przeprowadzona zostanie pogadanka edukacyjna dla mieszkańców gminy, dotycząca profilaktyki raka jelita grubego.

Podczas spotkania zainteresowanym uczestnikom, którzy ukończyli 50 lat, rozdane zostaną specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale.

Natomiast 8 października, w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego (prostaty), pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA. W badaniu mogą wziąć udział mężczyźni od 50 roku życia. Zapraszamy do Jarocińskiego Ośrodka Kultury od godz. 10:00 do 14:00. Krew można pobierać po zjedzeniu posiłku!

Obowiązują wcześniejsze zapisy na pogadankę i badania, które będą  przyjmowane od 16 września w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie, tel.: 62 749 95 01 (od godz. 8.00 do 16.00). Na badania należy zabrać dowód osobisty. Wyniki badań zostaną przesłane na adres domowy oraz do wskazanego lekarza rodzinnego. Badania zostaną sfinansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego, a przeprowadzi je Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia