Klancyk - najdłużej improwizująca grupa komediowa w Warszawie, odwiedzi Jarocin. W niedzielę 6 września zaprasza na spektakl „Klancyk gra Non-Fiction feat. Kamil Bałuk”. Start o godz. 18.30 w Kamienicy Kultury.

Non-Fiction - to owoc współpracy Teatru improwizowanego „Klancyk” z reportażystami. Po kilku próbach artyści Klancyka zaproponowali cenionym pisarzom literatury faktu udział w improwizacyjnym eksperymencie. Autorzy inspirują improwizatorów poprzez czytanie fragmentów swoich dzieł. Następnie przed oczami widzów rozgrywa się seria scen, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do czego doprowadzą inspiracje nie będą wiedzieć ani widzowie, ani artyści, ponieważ spektakl będzie w 100% improwizowany.

Spektakl „Klancyk gra Non-Fiction feat. Kamil Bałuk” odbędzie się w niedzielę 6 września 2020 roku o godzinie 18.30 w Kamienicy Kultury.

Gościem Teatru Klancyk będzie Kamil Bałuk. Autor reportaży publikowanych w: „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach” oraz w zbiorach książkowych „Grzech jest kobietą” i „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli”. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej w kategorii „Młody Talent”. Bałuk zainspiruje aktorów Klancyka fragmentami książek „Wszystkie dzieci Louisa” oraz „Wodecki. Tak mi wyszło”, której jest współautorem. 

Teatr improwizowany „Klancyk” powstał 14 lat temu z inicjatywy studentów kierunku „wiedza o teatrze” na warszawskiej Akademii Teatralnej. W tym czasie improwizatorzy szkolili się w kolebce improwizacji USA m.in. w Chicago i Nowym Jorku. Na co dzień występują na scenach Klubu Komediowego i Resortu Komedii w Warszawie.

Projekt „Reportaż opowiada świat” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dzedzictwa Narodowego w ramach programu  Instytutu Książki „Promocja Czytelnictwa”

6 września, niedziela, godz. 18.30. Kamienica Kultury, Rynek 17

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina ECHO oraz na www.kino.jarocin.pl.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia