Jarocińska biblioteka otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury na realizację projektu promującego czytelnictwo oraz 6 tabletów z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego!

Ponadto jarocińska biblioteka będzie partnerowała Stowarzyszeniu Jarocin XXI i innym organizacjom i stowarzyszeniom, które wspólnie będą realizować projekt "Regał na nudę" w ramach ministerialnego konkursu grantowego promującego czytelnictwo w ramach priorytetu "Partnerstwo publiczno-społeczne". 


Jarocińskie projekty uzyskały bardzo dobre wyniki i duże dotacje. Projekt "Regał na nudę" otrzymał 72 punkty na 100 i 30 tysięcy złotych, projekt "Pomysłownik książkowy" otrzymał 85 punktów na 100 i 16 tysięcy złotych. W konkursie o tablety uczestniczyło 641 bibliotek. Jarocińska placówka dostała za swój wniosek 96 punktów na 100. Regał na nudę - zakłada 6 akcji czytelniczych promujących książki popularno-naukowe w różnych miejsach w mieście i gminie Jarocin oraz święto biblioteki, która w tym roku przypominamy obchodzi swoje 70. urodziny! Pomysłownik książkowy - to 8 spotakń z pisarzami książek dla dzieci, warsztaty z animacji poklatkowej i Noc Opiekunów Zapomnianych Książek. Tablety w bibliotece - to nowa oferta i jakość, będziemy pokazywać do czego można wykorzystywać tablety, w jaki sposób mogą być pomocne czytelnikom i użytkownikom biblioteki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia