Do końca października będą odbywały się treningi rekreacyjno–sportowe. Do udziału w nich, wszystkich chętnych mieszkańców, zaprasza Stowarzyszenie Biegacze Jarocin. Przedsięwzięcie wspiera gmina Jarocin.

Zajęcia skierowane są zarówno dla młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych i organizowane są w ramach projektu „Bieganie naszym alkoholem”. Udział w treningach, prowadzonych przez instruktora biegania, jest bezpłatny. Realizację przedsięwzięcia finansowo wsparła Gmina Jarocin.

- Projekt powstał ze względu na fakt, iż nadużywanie alkoholu staje się coraz większym problemem i wyraźnie nabiera poważnych rozmiarów – informuje Marcin, Wiencek, prezes Stowarzyszenia Biegacze Jarocin. – Nasza inicjatywa daje możliwość spędzenia wolnego czasu na sportowo. Bieganie oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Nie bez znaczenia jest to, że aktywność w grupie bardziej motywuje ludzi do przestawienia się na zdrowy styl życia – podkreśla Marcin Wiencek.

Więcej informacji o Biegaczach Jarocin i realizowanym przez nich projekcie przeczytasz na stronie: biegaczejarocin.pl.

 

fot. Biegacze Jarocin/Jacek Koszalik

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia