Dziś mija rok od oficjalnego przekazania placu budowy przy ul. Głównej w Siedleminie, gdzie powstaje jedno z trzech osiedli budowanych w ramach projektu „Mieszkanie Plus”. Klucze do powstających tu 96 lokali zostaną przekazane rodzinom w drugiej połowie kwietnia.

Plac budowy w Siedleminie był trzecim, który został przekazany pod budowę mieszkań w ramach pilotażu rządowego programu „Mieszkanie Plus” na terenie gminy Jarocin. Po roku, od momentu wmurowania w fundamenty jednego z budynków dokumentu pieczętującego ten fakt, mieszkania w Siedleminie są już niemal gotowe. Trwają tam ostatnie prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych 96 mieszkań zostaną przekazane najemcom w drugiej połowie kwietnia.
 Na terenie gminy Jarocin realizację programu "Mieszkanie Plus" rozpoczęto w grudniu 2016 roku. Wówczas Jarocin, jako pierwszy w Polsce, przekazał plac pod budowę mieszkań na ul. Leszczyce. Pod koniec lutego rozpoczęła się budowa mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. W trzech lokalizacjach powstają mieszkania o metrażach 34m2 i 55 m2 z indywidualnym ogrzewaniem. Również liczniki na wodę i prąd będą oddzielne, co umożliwi lokatorom samodzielne rozliczanie się. Opłata czynszowa będzie wynosiła od 11 do 12 zł za m2. W sumie w budowie jest 366 mieszkań – w tym 96 mieszkań w Siedleminie, 120 mieszkań w I etapie i 108 mieszkań w II etapie na ul. Siedlemińskiej  w Jarocinie oraz  42 lokali w przy ul. Leszczyce w Jarocinie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia