Od kilku miesięcy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, szczególnym wyzwaniem stało się ograniczanie skutków pandemii. Na walkę z koronawirusem Gmina Jarocin przekazała już ponad 340 tysięcy złotych.

Pandemia spadła na nas nieoczekiwanie i wszyscy uczyliśmy się – a właściwie - nadal się uczymy, jak sobie z nią radzić.

Pierwsze kroki jarocińscy samorządowcy skierowali do służb, które miały bezpośredni kontakt z mieszkańcami: strażacy, pracownicy opieki społecznej itp. Zostali oni wyposażeni w materiały i środki ochrony osobistej. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym postawiony został namiot, wykorzystywany jako tymczasowa poczekalnia dla pacjentów oddziału. Ochronie medyków służyły przekazane przez gminę kombinezony ochronne, rękawice, ochraniacze na buty czy płyny antybakteryjne. Odpowiednio zabezpieczone służby przekazały do każdego domostwa w gminie darmowe maseczki ochronne. Kolejną inicjatywą był pomysł zakupu 4 respiratorów. I ten cel udało się zrealizować.

Wsparcie o tak dużej skali nie byłoby możliwe bez dodatkowych środków, które zostały zebrane w ramach akcji zainicjowanej przez burmistrza Jarocina – „Zbiórka na walkę z koronawirusem”. W akcję zaangażowali się prywatni darczyńcy, jak i jarocińskie firmy. Do realizacji zbiórki została wyznaczona Fundacja Animacji Społeczno – Ekonomicznych w Jarocinie.  - W walce z epidemią najwięcej zależy od nas samych, od tego, czy będziemy stosowali się do wszystkich nałożonych zaleceń - podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. -  Działania gminy mogą tylko te starania wspomóc, poprzez zakup materiałów i sprzętu ochronnego, które wzmacniają bezpieczeństwo i ochronę. Do tej pory wydaliśmy na walkę koronawirusem ponad 340 tys. zł – podsumowuje burmistrz Pawlicki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia