Żółty

  • Drukuj
DWORZEC PKP - Paderewskiego - Wrocławska - Ciświca - Golina - Borzęcice - Trzebin - DOBRZYCA (19,8km).

W centrum Jarocina przebieg szlaku pokrywa się częściowo z trasą szlaku czerwonego. W okolicach południowo - wschodnich rogatek miasta szlak wkracza w kompleks leśny, a następnie biegnie wśród zabudowań dzielnicy Ciświca i doprowadza do Goliny.

Odbijając w kierunku zachodnim możesz dotrzeć do miejscowego sanktuarium, tj. drewnianego kościoła p.w. św. Andrzeja z II poł. XVIIw. z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia i polichromią Wiktora Gosienieckiego.

Z Goliny trasa wiedzie najpierw w kierunku południowym, a następnie południowo - wschodnim i prowadzona jest poprzez dość monotonny krajobraz, w którym dominują łąki i pola. Kiedy osiągniesz drogę asfaltową Galew - Zakrzew, możesz zawrócić do Zakrzewa, by obejrzeć eklektyczny pałac z 1886r. i przylegający park z pomnikowymi drzewami.

 

 

    Dalsza część szlaku biegnie szosą Wałków - Dobrzyca i pozbawiona jest atrakcji. Ten odcinek rekompensuje wizyta w samej Dobrzycy. W rynku obejrzysz drewniany kościół, wzniesiony w 1778r. z rokokowym wyposażeniem wnętrza, a 200m dalej zespół parkowo - pałacowy, na który składają się pałac klasycystyczny z lat 1798-99 z czterokolumnowym portykiem oraz budowle romantyczne rozlokowane w parku krajobrazowym. Szlak żółty prowadzi dalej przez Lutynię, Gołuchów, Lewków, Ostrzeszów, Bolesławiec do miejscowości Gola.

Zaczynamy segregowa bio odpady
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Oce Urzd Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin Zainwestuj w Gminie

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

Polecamy