Program „Rodzina 500 plus”

  • Drukuj

Od 1 kwietnia w godz. od 8.00 do 17.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie będą przyjmowane wnioski w sprawie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus”.

Druki wniosków oraz załączniki można pobierać MGOPS Jarocin a także wydrukować korzystając z plików załączonych poniżej.

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego

Oświadczenie o rozliczaniu się na podstawie ryczałtu lub karty podatkowej

Oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych

Oświadczenie członka rodziny o wielkości gospodarstwa rolnego

Wymagane dokumenty 500 plus

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Rozporządzenie MRPiPS w sprawie sposobu i trybu postęp. w sprawach o św. wychowawcze

Program Rodzina 500 plus

Najważniejsze informacje o programie „Rodzina 500 plus”

Informacje na temat świadczenia można uzyskać pod nr telefonów:

62 747-01-60 - MGOPS Jarocin

61 854 11 77 - infolinia woj. wielkopolskie

22 529 06 68 - infolinia w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia br. do 1 lipca br. - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Instrukcje składania wniosków:

Wnioski on-line - bank

Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

Banki, które podpisały list intencyjny to: Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Eurobank.

Wnioski on-line - Emptia

Emp@tia to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

Wnioski on-line - PUE ZUS

PUE udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwi złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku. 

Wnioski on-line - e-puap

e-PUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Przez e-PUAP można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Jednak, aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić  tożsamość danej osoby.


Zaczynamy segregowa bio odpady
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Oce Urzd Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin Zainwestuj w Gminie

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

Polecamy