Patron

  • Drukuj

Patronem miasta Jarocina jest św. Marcin. Fakt ten został potwierdzony przez Radę Miejską w Jarocinie 1 marca 1996 roku oraz ks. Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałę 12 stycznia 1997 roku. 11 listopada 2005r. w holu jarocińskiego ratusza odsłonięty został witraż z wizerunkiem św. Marcina. Dni Patrona Miasta obchodzone są 11 listopada oraz w najbliższy weekend towarzyszący tej dacie. Tradycją wpisaną w obchody Dni Patrona Miasta jest przejazd św. Marcina na koniu po jarocińskim rynku.

Uroczystości związane ściśle z patronem miasta, czyli świętym Marcinem, odbywają się w 11 listopada. Tradycyjnie rozpoczyna je msza św. odpustowa w kościele św. Marcina, odprawiana w intencji parafian oraz mieszkańców Jarocina. Wychodzących z kościoła na rynek mieszkańców wita święty Marcin na białym koniu, a włodarz miasta dzieli się z nimi świętomarcińskim wypiekiem - niebagatelnych rozmiarów rogalem.


Zaczynamy segregowa bio odpady
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Oce Urzd Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin Zainwestuj w Gminie

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

Polecamy