Organizacje pozarządowe

  • Drukuj

    Na przestrzeni ostatnich lat, na terenie gminy Jarocin, znacząco wzrosła liczba organizacji pozarządowych. Obecnie, na terenie 45-tysięcznej miejsko-wiejskiej gminy działa ponad 100 czynnych stowarzyszeń i klubów sportowych oraz 2 fundacje. Dzięki sprzyjającej demokracji obywatelskiej, polityce władz samorządowych i ogromnemu potencjałowi miejscowego III sektora, częściowo bądź całkowicie, przejął on i z powodzeniem realizuje sporą część zadań własnych gminy. W roku 2012 na dotacje dla org. pozarządowych przeznaczono 10% gminnego budżetu, co jest ewenementem w skali kraju.
    Jarociński model współpracy zyskał uznanie niezależnych ekspertów zdobywając tytuł Lider Zarządzania w Samorządzie w konkursie organizowanym w ramach projektu Model współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych (…) przez Związek Miast Polskich i grupę partnerów, pod patronatem Departamentu Pożytku Publicznego; był opisany, jako wzorcowy, przez Adama Futymskiego eksperta Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i zakwalifikowany do Bazy Dobrych Praktyk w serwisie administracja.ngo.pl oraz opublikowany w Poradniku Pozarządowym.

 


Zaczynamy segregowa bio odpady
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Oce Urzd Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin Zainwestuj w Gminie

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

Polecamy