Jarocin na weekend

  • Drukuj

Jarocin: tu zawsze będziesz młody

Młodzież z całej Polski przyjeżdżała tu, by odnaleźć osobistą wolność, wyrażaną przez  wspaniałą, niezależną muzykę. Dziś Jarocin żyje muzyką na co dzień i łączy pokolenia dawnych i obecnych uczestników kultowego festiwalu dzięki Spichlerzowi Polskiego Rocka, pierwszemu w Polsce muzeum poświęconemu muzycznej kontrkulturze i rodzącym się w Jarocinie gwiazdom rocka.

Świetność, upadek i wielki powrót muzyki do Jarocina to nie jedyna historyczna narracja, jaką kusi turystów wielkopolskie miasto. Od kilku lat na nowo rozkwitają w nim miejsca związane z dawnymi właścicielami Jarocina  rodziną Radolińskich.

Z urokliwego rynku z XIX wiecznym ratuszem i kościołem św. Marcina (wzmiankowanym już w XIII wieku!) ich ślady wiodą do Parku Radolińskich, w którym odwiedzić można kilka najważniejszych zabytków: Pałac Radolińskich, Skarbczyk (kiedyś rezydencja rodu, a obecnie galeria sztuki), a także ruiny kościoła p.w. Świętego Ducha, wzniesionego w pierwszej połowie XVI wieku i najdłuższą w Europie aleję grabową.  

Wielkie atrakcje czekają na miłośników kolejnictwa, wojskowości i gwiazd. Zabytkowa parowozownia w Jarocinie chlubi się wyjątkową, gdyż nadal sprawną obrotnicą. Muzeum Dwóch Imperiów – gratka dla miłośników militariów zarówno z epoki napoleońskiej jak i…Gwiezdnych Wojen. Pasjonującą podróż po niebie pełnym gwiazd można odbyć odwiedzając planetarium w Potarzycy. 

Czas na weekend w Jarocinie!

 

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie 

Spichlerz Polskiego Rocka to nowoczesne muzeum multimedialne, prezentujące stałą ekspozycję, poświęconą ponad 50-letniej historii polskiej muzyki rockowej i ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali.

Spichlerz stał się magnesem, który przyciąga do Jarocina fanów muzyki rockowej przez cały rok, a nie tylko podczas trwania festiwalu.

Muzeum jest także miejscem realizacji projektów edukacyjnych (oferta z podstawą programową). Na parterze budynku  znajduje się klubokawiarnia Spichlerz, gdzie mogą prezentować się młode zespoły oraz uznani twórcy.

Elementem promocji Spichlerza jest projekt „Z kontrkultury w popkulturę”, którego coroczne kolejne edycje pozostawiają w strukturze miasta wielkoformatowe murale nawiązujące do historii polskiego rocka.

Spichlerz Polskiego Rocka

ul. Poznańska 2/ Skwer Wielkopolskich Rytmów Młodych

63-200 Jarocin

tel. 698 166 598

mail: spichlerzpolskiegorocka@gmail.com 

Godziny otwarcia:

poniedziałek: nieczynne

wtorek – czwartek: 10:00 – 18:00

piątek: 10:00 – 20:00

sobota: 14:00 – 20:00

niedziela: 14:00 – 18:00

Dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny. Obiekt dostosowany do osób na wózkach inwalidzkich.

 

Planetarium w Potarzycy

Planetarium w Potarzycy działające  od 1993 r.  to jedyna tego typu pomoc dydaktyczna działająca w gimnazjum w Polsce. Wpisane w rejestr polskich placówek astronomicznych przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz w rejestr światowych placówek astronomicznych przez Międzynarodową Unię Astronomiczną.

W roku szkolnym planetarium odwiedza ok. 3500 uczniów. Oprócz seansów astronomicznych planetarium organizuje również obserwacje ciekawych obiektów i zjawisk astronomicznych. Współpracuje między innymi z Europejską Kosmiczną Agencją Informacyjną Teleskopu Hubble'a w Garching koło Monachium.

Prezentowany podczas seansu wygląd gwiaździstego nieba wywołuje na każdym widzu niezapomniane wrażenia.

Planetarium w Potarzycy, ul. Wyzwolenia 65, Potarzyca, 63-200 Jarocin

Kontakt: opiekun - Elżbieta Owczarek, tel. 62 747 10 48

www.planetariumwpotarzycy.prv.pl 

 

Muzeum Dwóch Imperiów

Jedyne w Polsce Muzeum gdzie spotkasz Cesarza Napoleona i Imperatora Palpatina!

Największa kolekcja figurek napoleońskich - ponad 10 000 żołnierzy, broń, mundury i oryginalne pamiątki z Epoki.

Magia miejsca przeniesie Was do Odległej Galaktyki, gdzie pośród postaci z najsłynniejszej sagi filmowej zobaczycie pojazdy, broń a także kompletną kolekcję Lego Gwiezdne Wojny. Tylko u nas możesz odbyć przejażdżkę oryginalnym TurboTankiem Klonów!

Baza noclegowa - 100 miejsc

Cennik:

Dwa muzea - Dorośli - 15 zł

Dzieci do 7 lat - 10 zł

Jedno muzeum - dorośli - 10 zł

Dzieci do 7 lat - 6 zł

Rabaty dla grup zorganizowanych.

Kontakt:

Pałac Witaszyce

Al. Wolności 35

63-230 Witaszyce

www.palacwitaszyce.com.pl

palac@palacwitaszyce.com.pl

tel. 602 781 229

 

HOTEL JAROTA

Hotel Jarota to nowoczesny trzygwiazdkowy obiekt położony w zacisznej części Jarocina, stanowiący doskonałe miejsce odpoczynku.

Dysponujemy warunkami do komfortowego spędzania chwil na spotkaniach firmowych, eventach, konferencjach, szkoleniach oraz imprezach integracyjnych. Bogate zaplecze sportowe umożliwia nam organizowanie obozów sportowych różnych dyscyplin.

Do tej pory z naszych usług korzystały najlepsze polskie kluby piłki nożnej, siatkówki oraz rugby.

Hotel Jarota: 51 doskonale wyposażonych pokoi, sale konferencyjne, restauracja.

KOMPLEKS SPORTOWO - REKREACYJNY: 4 boiska piłkarskie w tym pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko do gry w rugby, hala widowiskowo-sportowa, baseny odkryte, siłownia, korty tenisowe, sala do squasha, odnowa biologiczna, atelier fryzjerskie, gabinet kosmetyczny oraz gabinet masażu, solarium. 

AQUAPARK: basen rekreacyjny, dzika rzeka z wyspą, dwie zjeżdżalnie 120m i 80m, jacuzzi, brodzik dla dzieci, basen sportowy o wymiarach 25m, saunarium.

Hotel Jarota
ul. Sportowa 6, 63-200 Jarocin
tel. 62 747 31 04
www.hoteljarocin.pl 


Zaczynamy segregowa bio odpady
Rewitalizacja Aplikacja BLISKO Oce Urzd Obywatel.pl System Informacji Przestrzennej e-MAPA Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin Zainwestuj w Gminie

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo

Polecamy